کلوپ جوانان افغان
افغانستان وطنم من دوست دارم / جان خود رو برایت میگذارم

لوگو

انجمن افغانیان
من یک افغانی ام

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
توضیحی در مورد افتتاحیه پورتال افغانستان آزادپورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" ، طیف وسیعی از مسائل را اشاعه می دهد؛ از جمله موضوعاتی را، که تاکنون مد نظر هیچ صفحۀ دیگر انترنتی افغانی نبوده اند، از قبیل "جانبازان" و "مسائل آیدیولوژیک" ؟؟؟؟!!!!!!

"افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان"

اوضاع ناگوار امروزی افغانستان و موجودیت قوای اشغالگر در آن ، دسته ای از افغانان آزاده، وطنخواه و دلباختۀ مردم ما را بر آن داشت، تا چنان یک صفحۀ جدید انترنتی را بکشایند، که جوابگوی شرایط تلخ موجود و نیازها و ایجابات حاد وطن عزیز ما در همین مقطع حساس زمان باشد. این "صفحه" امروز 28 اسد 1387 هـ ش مطابق 18 آگست 2008 ، به تقریب و به افتخار هشتاد و نهمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان از یوغ استعمار انگلستان، رسماً به فعالیت های نشراتی خود آغاز می کند.

در نزد انسانان آزاده و وطنپرست، بزرگترین ِ نعمت ها در جهان دو چیز اند؛ یکی "آزادی" و دیگر "وطن". از همین رو نام این صفحۀ انترنتی ــ که از ظرفیت وبسایت های عادی، بس فراتر می رود و صبغتِ یک "پورتال" را به خود می گیرد ــ پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" نهاده شد. در این نام، ترکیب دری "افغانستان آزاد" با ترکیب پشتوی "آزاد افغانستان"، پیوندی "متناظر" خورده اند. در واقع نصب العین و خط مشی پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان"، در طاق جبین و در "نام" آن ، حک گردیده است.

این پورتال که با دو اسم مبارک ، مقدس و پرافتخار "افغانستان" و "آزادی" گره خورده، ناشر افکار آزاد و تجلیگاهِ اندیشه های آزادیخواهان و دلسوزان به وطن خواهد بود. دروازۀ پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" به روی تمام افغانان پاکدامن، دلباختۀ افغانستان و دلسوز به مردم ما باز است؛ بدون در نظر گرفتن تعلقات عقیدتی و آیدیولوژیک ایشان.

پالیسی نشراتی پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" مترتب است بر "اهداف نشراتی" آن.

پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" که تأکید قاطع بر "هویت و وحدت ملی" ، "صیانت فرهنگی" و "پاسداری از مفاخر تاریخی و ملی" مردم ما دارد ، از نشر مقالاتی که از آنها بوی گزنده و گندیدۀ نفاق افگنی ، تبعیض، فرهنگ ستیزی ، زبان ستیزی و اهانت و استحقار افتخارات ملی و تاریخی ما به مشام برسد، جداً خودداری خواهد نمود.

پورتال "افغانستان آزاد ــ آزاد افغانستان" ، طیف وسیعی از مسائل را اشاعه می دهد؛ از جمله موضوعاتی را، که تاکنون مد نظر هیچ صفحۀ دیگر انترنتی افغانی نبوده اند، از قبیل "جانبازان" و "مسائل آیدیولوژیک".

نشرات عمدۀ پورتال به هردو زبان بزرگ، ملی ، رسمی و قانوناً همتراز ــ "دری" و "پشتو" ــ صورت می گیرد، ولی مسایل مفید و آموزنده به زبانهای انگلیسی ، فرانسوی و المانی نیز اشاعه خواهد یافت. افغانان گرانقدری که در خارج از افغانستان پرورده شده و یا بود و باش طولانی داشته و بالاجبار از تسلط بر زبانهای مادری خویش ــ "دری" و "پشتو" ــ محروم مانده اند، مجال آن را دارند ، تا مطالب خود را به یکی از سه زبان اروپائی بالا بفرستند.

پورتال بر اصالت های فرهنگی و زبانی مردم افغانستان جداً و قاطعانه تأکید ورزیده و حتی الوسع و تا جائی که مقدور است، در جلوگیری از شیوع ابتذالات و آلودگی ها، تلاش خواهد کرد.

پورتال شیوۀ برگزیده ، معقول و حتی الامکان یکدست املائی را مُراعات خواهد کرد و آرزومند است که نویسندگان ارجمند نیز حین تحریر مقالات خویش، آن را مد نظر داشته باشند. شاید چنین شیوه ای سرمشق "درست نویسی" املائی برای دیگر هموطنان و همزبانان ما نیز گردد.

با اتحاف درود و تحیات بی پایان به روان پاک غازیان، شهداء ، جانبازان ، مبارزان و مجاهدان راستین راهِ آزادی افغانستان ، که رسم "آزادگی" ، "آزاد زیستن" و "حب وطن" را به ارث گذاشته اند، نشرات خود را شروع میکنیم. بعـون الله

درباره وبلاگ

باسلام !
به وبلاگ خودتون خوش امدید
امیدوارم که لحظات خوشی را در این وبلاگ سپری کنید
و با نظرات خود معایب و محاسن را به ما اطلاع دهید تا
وبلاگ خوبی را به شما ارائه دهیم
mehdi0093@yahoo.com با تشکر
مدیر وبلاگ : محمد مهدی

چت روم

كد چت روم

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • این وبلاگ چطور بود؟

نویسندگان

افغانستان
www.parastoye_afghan@yahoo.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic